Menu

Як електронна медична картка пацієнта спрощує роботу лікаря

Read: 4 minutes — 10 Лютого 2022 — Блог
Робота лікаря полягає не тільки в наданні кваліфікованої медичної допомоги з профілактики, діагностики та лікування захворювань, а й у веденні медичної документації. Одним зі способів автоматизувати роботу з медичною документацією є впровадження електронних медичних карток пацієнтів.

Що таке електронна медична картка

Електронна медична карта (ЕМК) пацієнта — це цифровий медичний документ, який заводиться на кожного пацієнта клініки та містить його медичну інформацію. Електронна медична картка — це цифровий аналог паперової амбулаторної картки пацієнта. ЕМК можуть застосовуватися в будь-яких лікувально-профілактичних закладах незалежно від форми власності (приватних та державних), спеціалізації (стоматологічних, терапевтичних, хірургічних), виду надання медичної допомоги (амбулаторних і стаціонарних) та масштабів клінік. Електронні картки пацієнтів можуть повністю замінити паперову медичну документацію.

Яка інформація міститься в електронній медкарті пацієнта

Електронна медична карта повністю відображає медичну історію пацієнта та його дії в клініці. ЕМК містить паспортну частину, страхові та медичні дані пацієнта. Швидко знайти ЕМК в електронній базі пацієнтів можна за допомогою функції пошуку. Кожній електронній карті надається індивідуальний номер, який полегшує пошук і роботу з даними, а також за необхідності забезпечує конфіденційність персональних даних. Основні розділи електронної медичної картки:
  • історія звернень та візитів до медичного закладу;
  • дані лікарського огляду: скарги, історія життя та захворювання, результати фізикального огляду та вимірювання показників життєво важливих функцій (пульс, тиск, сатурація), діагноз з кодом по МКХ, лікування;
  • результати додаткових лабораторних та інструментальних обстежень;
  • пройдені курси лікування;
  • висновки лікарів різних спеціальностей.
Інструменти електронної медичної картки дозволяють внести до неї будь-яку інформацію, отриману від пацієнта: прикріпити результати аналізів та обстежень, консультативні висновки фахівців та виписки після стаціонарного лікування. Медична історія пацієнта накопичується з часом, інтерфейс медичної системи дозволяє швидко переміщатися між блоками інформації.

Як ЕМК спрощує роботу лікаря та клініки

Мета впровадження електронних медичних карток — це спрощення роботи лікарів з медичною документацією. ЕМК дозволяють формувати повноцінну та докладну історію хвороби за кілька хвилин, а решту прийому лікар може приділяти спілкуванню з пацієнтом. На відміну від паперових амбулаторних карт та історій хвороби, ЕМК зберігаються на хмарних сховищах, тому не вимагають носіїв пам’яті та можуть бути доступні кільком користувачам системи одночасно. Переваги електронної медкарти:
  • надійність зберігання медичної інформації (дані та результати обстежень не втрачаються);
  • зберігання всіх медичних даних пацієнта в одному місці;
  • швидкість заповнення ЕМК (інструменти електронної карти містять шаблони даних, коди діагнозів, спливні списки, вибрані медикаменти, що часто призначаються);
  • спрощений пошук необхідної інформації (паперову карту необхідно гортати, а дані в ЕМК знаходяться у декілька кліків незалежно від терміну давності);
  • доступ до електронної медичної картки отримують лікарі різних спеціальностей.
Перевагою ЕМК перед паперовими амбулаторними картками також є індивідуальні шаблони карток для лікарів різних спеціальностей (терапевтичних, хірургічних). Протоколи лікарських оглядів містять блоки інформації, специфічні до різних спеціальностей (наприклад, неврологічний і гінекологічний огляд, опис проведеного хірургічного втручання). Електронна карта також дозволяє прикріплювати до історії обстежень документи, що містять цифрові зображення високої якості, наприклад, результати рентгенографії, ультразвукових та ендоскопічних досліджень. За потреби лікар може автоматично сформувати виписку з електронної картки.

Як впровадити ЕМК

Електронна картка пацієнта є складовою частиною медичної інформаційної системи (МІС). Медична інформаційна система — це програмне забезпечення для медичних установ, яке, крім ЕМК, містить адміністративні та фінансові інструменти. Медична система Medcenter+ зручна у використанні та містить всі необхідні для клініки інструменти: ведення запису, телефонію, управління фінансами, моніторинг показників, ЕМК. Інтерфейс програми доступний та інтуїтивно зрозумілий, тому всі співробітники клініки зможуть у найкоротші терміни освоїти роботу в медичній системі. Для впровадження МІС в роботу клініки необхідно визначити, які завдання в роботі медичного закладу має вирішувати електронна система. Розрахунок тарифу під час впровадження програми Medcenter+ залежить від масштабів клініки та кількості користувачів системи. Ми допоможемо визначити, які функції медичної інформаційної системи будуть корисними для конкретної клініки. На заключному етапі підключення МІС відбувається навчання співробітників роботі в системі. Медична інформаційна система Medcenter+ поєднує роботу менеджерів, лікарів, адміністраторів та контактного центру клініки. МІС для приватної клініки дозволяє автоматизувати роботу установи, забезпечити безпеку медичних даних і підвищити прибуток компанії.
Free
Станислав Григорьев
Author: Станислав Григорьев

Other articles on the topic

Contact us