Меню

Вплив пандемії 2020 року на телемедицину

Читати: 4 хвилин — 29 Червня 2021 — Блог

Пандемія 2020 року позитивно позначилася на впровадженні телемедицини в державних медичних установах і приватних клініках, прискоривши прийняття необхідних законодавчих актів в Україні. За допомогою телемедицини кожен може розраховувати на отримання консультацій від кваліфікованих сімейних лікарів і вузьких фахівців, незалежно від місця проживання (село, селище міського типу, місто).

Що входить у поняття «телемедицина»?

Телемедицина — спосіб дистанційного надання медичних послуг у тих випадках, коли критичним фактором є відстань між лікарем і клієнтом. Завдяки телемедицині людина може отримати консультацію вузькопрофільного фахівця, призначення лікування після збору анамнезу та отримання результатів обстеження в разі їх призначення.

Під час консультації лікар може запитати про симптоми, попросити виміряти пульс, температуру, артеріальний тиск, направити на діагностичне обстеження (лабораторні аналізи, ультразвукове дослідження, рентген). Переваги телемедицини в порівнянні з офлайн-візитом до лікаря:

 • оперативне отримання допомоги;
 • можливість вибрати будь-якого фахівця (найбільш актуально для жителів сіл, які раніше не могли отримати кваліфіковану допомогу через віддаленість лікарень);
 • мінімізація ризику захворіти під час пандемії через відсутність контактів з хворими людьми в медичних установах;
 • економія часу;
 • можливість постійного контролю за пацієнтами з хронічними захворюваннями.

Лікар консультує пацієнта онлайн. Щоб забезпечити якісний зв’язок під час спілкування з пацієнтом, постановку правильного діагнозу, збереження даних про результати проведеної консультації, призначення, медичні установи повинні мати необхідні матеріальні ресурси.

Для забезпечення дистанційної взаємодії лікаря і пацієнта необхідні наступні ресурси:

 • комп’ютер, підключений до інтернету;
 • підключення робочого комп’ютера до медичної інформаційної системи (МІС) з телемедичним модулем.

У клініці повинно бути обладнання для діагностики. Усі прилади повинні бути інтегровані з МІС для забезпечення автоматичного запису на обстеження, передачі лікарю результатів діагностичних досліджень.

Види телемедичних послуг

Телемедицина дозволяє забезпечити взаємодію не тільки лікарів і пацієнтів, а й лікарів між собою. Завдяки сучасним телекомунікаційним технологіям лікарі можуть обмінюватися досвідом, надавати профільні консультації, проходити навчання.

Види телемедичних послуг:

 • консультування пацієнта лікарем;
 • забезпечення добового моніторингу стану людини;
 • індивідуальні, групові заняття лікувальною фізкультурою (ЛФК);
 • моніторинг пацієнтів з хронічними захворюваннями;
 • консиліум лікарів, який проводиться для постановки діагнозу, підбору методів обстеження, вибору оптимального варіанту лікування.

За дистанційного обстеження пацієнта використовується медична діагностична техніка. Лікарі можуть залучати до обстеження асистента, який буде знаходитися поряд з людиною для проведення тестів або виконання доручень лікаря. Після отримання результатів аналізів і обстежень проводиться ще один прийом, на якому лікар розшифровує результати, ставить діагноз і розробляє індивідуальну схему лікування.

Як допоможе МІС з впровадженням телемедицини в клініку?

Медична інформаційна система MedCenter+ дає можливість оптимізувати роботу в клініці. МІС дозволяє значно підвищити якість послуг, що надаються, спростити роботу лікарів, операторів колл-центру, адміністраторів реєстратури за допомогою автоматизації більшості робочих процесів.

Крім основних можливостей МІС, наш пакет пропозицій містить особистий кабінет, який синхронізується з медичною інформаційною системою MedCenter+. В особистому кабінеті лікарі можуть проводити онлайн-консультації.

Впровадження МІС у приватну клініку дозволить налагодити процес обробки вхідних дзвінків, заявок з сайту (зокрема і на проведення консультацій у дистанційному режимі). За допомогою MedCenter+ можна вести облік пацієнтів, зберігати в електронних картах всю інформацію про відвідувачів клініки, результати обстежень, зроблені призначення.

Що змінила пандемія коронавірусу в телемедицині?

Розвиток телемедицини прискорюється через появу нових IT-компаній, що пропонують прогресивні технічні рішення, доступність гаджетів, впровадження інтернету навіть у віддалених регіонах, наявність державних ініціатив. Одним із сильних стимулів для впровадження телемедицини в багатьох клініках стало поширення коронавірусу у світі.

Після початку пандемії коронавірусу виникла практична необхідність проведення дистанційних консультацій. Причини зростання популярності онлайн-консультацій за пандемії COVID-19:

 • велика кількість людей у світі, які захворіли на коронавірус;
 • необхідність моніторингу стану всіх пацієнтів, в яких підтвердився COVID-19, і людей, які контактували з хворою людиною;
 • підвищений ризик захворіти під час відвідування медичного закладу;
 • обмеження на переміщення по місту під час локдауна.

Попит на телемедицину, що зріс під час пандемії, імовірно збережеться і після зняття всіх обмежень на переміщення. Онлайн-консультації зручні як для молодих людей, що бажають заощадити час, так і для тих, хто не може отримати кваліфіковану медичну допомогу через стан здоров’я (літні люди) або віддалене проживання від міста (у селах, селищах).

Надання послуг у дистанційному режимі дозволить клініці отримати нових клієнтів. Дізнатися інформацію про можливості медичної інформаційної системи MedCentеr+, наявність додаткових пропозицій для проведення онлайн-консультацій можна, зателефонувавши за контактним номером або зв’язавшись з нашими консультантами через сайт.

Спробуйте безкоштовну версію Medcenter+
Станислав Григорьев
Автор: Станислав Григорьев

Інші статті по темі

Зв'язатися з нами