Меню

Покрокова інструкція з вибору МІС для клініки

Читати: 4 хвилин — 10 Червня 2021 — Блог

Перш ніж інтегрувати в клініку медичну інформаційну систему (МІС), необхідно її вибрати. Вибираючи МІС, потрібно розуміти, для чого вона потрібна, які проблеми має розв’язати, чи є можливість адаптації МІС під окремі запити клініки та з якими витратами пов’язане впровадження інформаційної системи. Розповідаємо про те, як крок за кроком підібрати медичну інформаційну систему і не помилитися у виборі.

Крок 1: Проаналізувати плюси та мінуси впровадження МІС у вашу клініку

Щоб впровадити медичну інформаційну систему, слід проаналізувати переваги та недоліки інтеграції. Плюси впровадження МІС:

 • електронна документація, а отже, економія коштів на папір і часу на заповнення документів. Медичний персонал може ознайомитися з історією хвороби пацієнта, лікарськими призначеннями, результатами діагностики та виписками в єдиній базі даних;
 • знижується вплив людського фактора і тому підвищується якість обслуговування — документи нікуди не загубляться і не випадуть з великою папки, лікар не переплутає історії хвороби пацієнтів; можна консультувати пацієнтів у режимі онлайн — це економить час як лікаря, так і пацієнта;
 • у пацієнта на сайті з’являється особистий кабінет, де він може подивитися час і дату прийому, дізнатися результати діагностики, подивитися діагноз і призначені ліки;
 • можна оцінювати якість медичних послуг, стежити за станом внутрішніх бізнес-процесів і аналізувати проблемні місця в організації;
 • можна стежити за фінансовими операціями.

Але впровадження медичної інформаційної системи тягне за собою деякі мінуси:

 • за виходу з ладу комп’ютерної техніки або інтернету, база даних і інформація про пацієнтів, лікування, результати діагностики стають тимчасово недоступними;
 • необхідно проводити навчання медичного персоналу;
 • потрібно вкладати гроші на купівлю і впровадження МІС, оплачувати роботу програмістам за розробку додаткових компонентів;
 • потрібно підтримувати постійну працездатність організаційної техніки.

Аналізуючи переваги та недоліки впровадження МІС у клініку, можна сказати, що будь-який прогрес пов’язаний з певними проблемами і ресурсними витратами. Проте впровадження інформаційної системи в роботу медичного закладу окупається в довгостроковій перспективі: підвищується якість надання медичних послуг, економічні та фінансові процеси стають більш прозорими, підвищується лояльність пацієнтів.

Крок 2: Провести аналіз клінік-конкурентів

Лідери на ринку медичного бізнесу користуються передовими технологіями. Вони вийшли на високий рівень тому, що впроваджують ефективні методи в роботі медичного закладу. Щоб перейняти досвід клінік, які мають попит і популярність, слід проаналізувати, якими системами автоматизації вони користуються.

У великих містах часто проходять бізнес-конференції, присвячені інформаційним технологіям у медицині. Дізнайтеся у керівників і власників медичних центрів, чому вони користуються тією чи іншою інформаційною системою, які у них недоліки. Це найкраще — дізнаватися про переваги і недоліки певної МІС безпосередньо у її користувачів.

Крок 3: Проаналізувати всі МІС, представлені на ринку

Після аналізу клінік-конкурентів не потрібно відразу ж звертатися до постачальників тієї МІС, про яку вам розповіли її користувачі. Для їх запитів певна МІС може бути ідеальною, але це не означає, що вона підійде для вашого медичного закладу. На ринку представлено безліч продуктів, які можуть бути кращими та більш придатними саме для вашого медичного центру.

Як правило, на сайтах виробників вказані функціональні можливості інформаційної системи, наведені успішні кейси впровадження в ту чи іншу клініку. Аналіз усіх МІС на ринку може зайняти не один тиждень, проте важливо не те, як швидко впровадити інформаційну систему, а те, щоб вона відповідала запитам клініки.

Крок 4: Протестувати вибрані МІС

Виберіть кілька медичних інформаційних систем, які, на вашу думку, підійдуть для роботи медичного центру. Складіть список питань і зв’яжіться з розробниками, опишіть свої очікування і дізнайтеся більш детально про переваги їх МІС. Більшість постачальників пропонують можливість протестувати інформаційну систему в демоверсії або надають пробний безкоштовний період, щоб оцінити функціонал і ступінь того, наскільки ця медична інформаційна система зручна і підходить для роботи медичного центру.

Крок 5: Укласти договір на впровадження МІС і технічну підтримку

Коли ви знайшли відповідну МІС, проаналізували її переваги і недоліки, оцінили функціонал і протестували, потрібно укласти договір на впровадження медичної інформаційної системи та надання технічної підтримки. Під час укладання договору важливо уточнити декілька пунктів:

 • як надається технічна підтримка;
 • чи є можливість доопрацювання МІС;
 • хто організовує навчання медичного персоналу;
 • як постачальники усувають проблеми в роботі інформаційної системи;
 • на який термін надається ліцензія і технічна підтримка.

Вибір МІС — це кропіткий процес аналізу, пошуку інформації та тестування. Але від того, наскільки правильним виявився вибір, багато в чому залежить лікувальна і організаційна діяльність медичного центру.

Спробуйте безкоштовну версію Medcenter+
Станислав Григорьев
Автор: Станислав Григорьев

Інші статті по темі

Зв'язатися з нами