Меню

Як збільшити продажі в медичному центрі за допомогою МІС Medcenter CRM?

Читати: 5 хвилин — 20 Жовтня 2021 — Блог

З кожним роком збільшується кількість державних і приватних клінік, які надають медичні послуги пацієнтам. Для отримання прибутку приватним медичним установам потрібно використовувати всі доступні інструменти, спрямовані на залучення нових пацієнтів і утримання тих, хто одного разу вже скористався послугою в клініці. Одним з ефективних інструментів у боротьбі за нових клієнтів є медична інформаційна система (МІС).

МІС дає можливість не тільки вести базу пацієнтів в електронному вигляді, але і відстежувати роботу лікарів і медичного персоналу, якість послуг, що надаються. Завдяки МІС можна виявити слабкі сторони, недопрацювання з боку співробітників, а після виявлення — виправити.

Про те, як медична інформаційна система Medcenter+ допомогла збільшити продажі в приватному медичному закладі, розповіла Дар’я, керівник відділу маркетингу великої міжнародної клініки.

Дар’є, що було з продажами до впровадження МЦ і чому?

Наше старе ПЗ мало обмежений функціонал, тому у нас не було можливості налагодити ефективну комунікацію як з потенційними, так і з постійними клієнтами. Ми вкладали кошти в рекламу, але через відсутність діючої системи відстеження та залучення клієнтів дії були малоефективними. Багато потенційних клієнтів просто проходили повз, так як забували про клініку після побаченої реклами.

Нова МІС дозволила впровадити нові інтеграції в різні сервіси комунікації з клієнтами. Тепер ми взаємодіємо з клієнтами через електронну пошту, месенджери, розсилки через SMS, сервіси із запису до лікарів. За допомогою Medcenter+ нам вдалося як залучити потік нових клієнтів, так і збільшити кількість повторних звернень в клініку.

Яким чином впровадження МЦ допомогло збільшенню продажів у клініці?

Для зростання продажів у приватному медичному закладі є кілька шляхів, по кожному з яких повинна вестися робота для збільшення кінцевого прибутку. Способи збільшення продажів:

 • збільшення потоку пацієнтів з уже наявної бази;
 • залучення більшої кількості нових клієнтів;
 • збільшення кількості пацієнтів, які приходять на повторний прийом;
 • підвищення середнього чека;
 • збільшення відсотка явки пацієнтів на прийом.

Завдяки Medcenter+ нам вдалося підвищити продуктивність і ефективність роботи в кожній точці взаємодії з пацієнтом: при виборі медичної послуги, запису на прийом до лікаря, під час оплати та надання послуги лікарем.

За допомогою нашого ПЗ тепер можна збільшити потік пацієнтів з наявної бази. На момент впровадження Medcenter CRM у нас не було такої бази, тому фахівці з техпідтримки допомогли нам її створити. Для цього ми використовували телефонний обдзвін, SMS розсилку, попрацювали з розсилками через електронну пошту. Після створення бази ми почали взаємодіяти з пацієнтами, регулярно повідомляючи їм про можливості отримати знижку, скористатися акцією або унікальною пропозицією з комплексу послуг.

У базу клініки вноситься вся необхідна інформація про пацієнта після першої взаємодії з медичним закладом. Дані про пацієнта, які зберігаються в електронній базі:

 • інформація про пацієнта (ПІБ, дата народження);
 • амбулаторні карти у вузьких фахівців (уролога, гінеколога, гастроентеролога, кардіолога);
 • записи на прийом, дзвінки, сповіщення;
 • призначені курси лікування;
 • медикаментозне лікування;
 • результати обстежень;
 • результати аналізів;
 • оплата послуг;
 • історія хвороби пацієнта;
 • документи пацієнта.

У кожному з модулів можна робити різні позначки. Наприклад, при заповненні анамнезу життя в карту пацієнта вноситься інформація про перенесені захворювання, супутні хвороби, спадковість, шкідливі звички. Лікар вносить в карту додаткову інформацію про скарги, з якими звернувся пацієнт, про симптоми, час їх появи.

Також завдяки впровадженню МІС нам вдалося збільшити кількість пацієнтів, які прийшли на повторний прийом. Цього вдалося досягти за допомогою створення для лікарів і медичного персоналу правил спілкування з пацієнтами, аналізу роботи кожного лікаря і оцінки задоволеності пацієнта після прийому через анкетування. У нас також з’явилася можливість відслідковувати і реагувати на негативні відгуки, виправляючи недоліки і підвищуючи якість послуг, що надаються.

Збільшити явки на прийом нам допомагає розсилка нагадувань через електронну пошту, SMS, месенджери і телефонний обдзвін. Так кількість пацієнтів, які не прийшли на прийом після запису значно зменшилася.

На скільки, в процентному співвідношенні, збільшилися продажі в клініці після впровадження Medcenter+ за рік використання і що, на вашу думку цьому сприяло?

Після впровадження Medcenter+ продажі в клініці збільшилися на 30%. Цьому посприяла автоматизація та оптимізація внутрішніх процесів, налагодження взаємодії з постійними клієнтами та використання інструментів для залучення нових. Завдяки швидкій і ефективній опрацювання негативних відгуків ми змогли не тільки утримати клієнтів, що мають якісь заперечення, але і підвищити їх лояльність. Після опрацювання заперечень ці клієнти почали повертатися в клініку частіше, а також рекомендувати наших лікарів своїм родичам і друзям.

Які модулі Medcenter+ допомагають в роботі маркетингового відділу (аналіз, складання маркетингової стратегії тощо)?

Модуль «Звіти» містить аналітику, завдяки якій виходить відстежити ефективність роботи маркетингового відділу. Система Medcenter CRM дає можливість контролювати роботу як лікарів, так і немедичного персоналу, виділяючи недоліки в роботі та виправляючи їх.

Активно використовується особистий кабінет пацієнта, через який ми можемо відстежити джерело інформації, за яким він потрапив у клініку, і відфільтрувати отримані дані в рамках відділень і філій медустанови. Зібравши і проаналізувавши інформацію, ми прибираємо або коригуємо неефективні джерела і додаємо бюджет на ті джерела, які допомогли залучити більшу кількість пацієнтів.

Також МЦ дозволяє загалом забезпечити зв’язок між кабінетами пацієнтів, особистим кабінетом і сайтами клініки. Це значно спрощує процес передачі інформації між лікарями, відділеннями та філіями медичного закладу, дозволяючи пацієнтам економити час під час візитів. Лікарі отримують можливість зосередитися на наданні послуг замість заповнення великого обсягу амбулаторних карт у паперовому вигляді.

Як Medcenter+ допомагає у формуванні воронки продажів?

Весь функціонал Medcenter CRM обслуговує воронку продажів “пацієнт-клініка”. Це означає, що з моменту приходу людини на сайт і до потрапляння на прийом до лікаря, всі модулі нашої МІС допомагають у відстеженні та аналізі кожного її кроку, а значить, ми маємо можливість будувати воронку продажів максимально ефективно. Налагоджена за допомогою Medcenter+ система допомагає пацієнтові легко просуватися від моменту запису в клініку до виходу з медичного закладу після отримання послуги і повернення з подальшими візитами.

Яких модулів не вистачає в Medcenter+ для повноцінної роботи відділу маркетингу?

Всі модулі Medcenter+ відповідають нашим очікуванням і дозволяють забезпечити оптимальну роботу медичного центру. Однак періодично необхідні доопрацювання у вигляді спеціальних звітів і забезпечення інтеграції з іншими сервісами. Впоратися з цими завданнями швидко і ефективно допомагають фахівці з технічної підтримки компанії-розробника Medcenter+.

Спробуйте безкоштовну версію Medcenter+
Станислав Григорьев
Автор: Станислав Григорьев
Зв'язатися з нами