Меню

Чому необхідне обов’язкове ведення лабораторних записів у МІС

Читати: 3 хвилин — 20 Листопада 2020 —
У зв’язку зі змінами в законодавстві України перед медичними установами постало питання про те, для яких цілей необхідне ведення лабораторних записів у МІС. У зв’язку з цим важливо знати, до чого призведе відмова від ведення медичної документації в електронній формі.

Як зміни в законі вплинули на роботу медустанов?

28 лютого 2020 року Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило накази №586 і №587, які встановлюють порядок направлення пацієнтів до медичних установ, які отримали ліцензії на надання медичної допомоги. Відповідно до цих документів, з 1 квітня 2020 року всі медичні установи, які уклали договори з Національною службою здоров’я України за програмою медичних гарантій, зобов’язані вести електронні медичні записи. З 1 січня 2021 року ведення таких записів стає обов’язковим для всіх медичних установ і лікарів приватної практики в Україні.

Що трапиться, якщо не перейти на ведення електронних записів?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про договорах про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 25 квітня 2018 року (№410), клініки зобов’язані вносити в систему eHealth повну і достовірну інформацію, яка включає медичні документи та записи, а також рецепти та записи про направлення. Якщо медична установа відмовляється від переходу на ведення електронних записів, це тягне за собою законодавчу відповідальність і розрив договору з Національною службою здоров’я України.

Впровадження медичної інформаційної системи (МІС)

Медична інформаційна система (МІС) — це електронна система документообігу медичних установ, яка спрямована на оптимізацію, аналіз і контроль усіх процесів роботи клініки. Впровадження автоматизованих інформаційних систем медичних установ проходить у кілька етапів: потрібно вибрати інформаційну систему, яка відповідає вимогам конкретного медичного закладу, і перевірити наявність в оператора МІС угоди з адміністратором eHealth — ДП «Електронне здоров’я». Далі необхідно підписати угоду з оператором МІС. Завершальною стадією стане безпосереднє впровадження програмного забезпечення з його можливим доопрацюванням відповідно до запитів медустанови. При цьому важливо звернути увагу, чи надає оператор МІС підтримку не тільки під час впровадження, але й у процесі роботи з програмним забезпеченням. Зокрема, таку підтримку надає оператор модульної кроссплатформенной хмарної МІС MedCenter+.

Які переваги дає впровадження МІС?

Для медичного центру впровадження МІС дає ряд переваг, до яких належать:
 1. оптимізація робочого процесу клініки;
 2. облік витрат і фінансове планування;
 3. економія робочого часу;
 4. генерація звітів за блоками, зручна система аналізу;
 5. інтеграція з 1С;
 6. доступ до прайсів;
 7. електронна медична карта пацієнта;
 8. електронний підпис лікаря;
 9. відеозв’язок із пацієнтом, телемедицина;
 10. автоматизоване оформлення документації.
Додатковими перевагами програмного забезпечення MedCenter+ є:
 1. зручна робота зі страховими компаніями;
 2. повнофункціональний модуль руху медикаментів (для медичних установ, які реалізують лікарські препарати в рамках курсів лікування);
 3. налаштовувані повідомлення, автовідправлення результатів аналізів на обраний канал зв’язку;
 4. відповідність європейським стандартам зберігання та обміну медичними даними.
Ведення лабораторних записів у МІС не тільки оптимізує процес роботи, а й є обов’язковим на законодавчому рівні. Тому без своєчасного впровадження спеціалізованого програмного забезпечення ефективне функціонування медичного закладу неможливе.
Спробуйте безкоштовну версію Medcenter+
Станислав Григорьев
Автор: Станислав Григорьев
Зв'язатися з нами