Відповідно до законодавства України, усі медичні інформаційні системи зобов’язані зберігати свої дані не тільки в хмарі, а й у центральній базі даних eHealth. У цій базі пацієнти завжди можуть знайти інформацію про свого лікаря і записатися на прийом, а лікарі бачать свої попередні медичні записи (якщо вони були) і повні дані про стан здоров’я пацієнтів, що важливо на первинному прийомі. Тому операторам програмного забезпечення важливо знати, що таке eHealth і як підключити МІС до цієї системи.
Центральна база даних здоров’я eHealth — це електронна система охорони здоров’я, яка забезпечує обмін медичною інформацією і реалізацію програми медичних гарантій населенню. Функціонування системи забезпечує Національна служба здоров’я України.
Система eHealth складається з:
Реєстрація медичного закладу в системі eHealth можлива тільки за наявності договору з оператором МІС, який підключений до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я. А підключитися до центральної бази можуть тільки сертифіковані медичні системи, які відповідають технічним вимогам Національної служби здоров’я України. Тому сертифікація МІС є не тільки вигідною конкурентною перевагою, а й необхідною умовою ефективного функціонування медичної системи. До сертифікованого програмного забезпечення належить і модульна кросплатформна хмарна МІС MedCenter+.
Для підключення медустанови до системи eHealth знадобляться документи для реєстрації обраної МІС, дійсний кваліфікований електронний підпис (КЕП) керівника і робоча адреса електронної пошти.
Для реєстрації в eHealth необхідно:
Система eHealth передбачає створення особистих електронних кабінетів, через які пацієнти отримують можливість постійного доступу до власних медичних даних (історії хвороб, медичних карт, висновків діагностичних досліджень), а також можуть записатися на прийом до лікарів. Щоб зареєструватися на eHealth, потрібно:
Важливо знати, що, підписуючи декларацію про вибір лікаря, пацієнт дає згоду на доступ цього лікаря до даних про своє здоров’я, які знаходяться в електронній системі охорони здоров’я. Інші лікарі можуть отримати доступ до персональних даних про стан здоров’я пацієнта тільки за його згодою.
Отримати доступ до персональної інформації без згоди пацієнта можна за:
Остаточно видалити або змінити дані з eHealth неможливо, оскільки це не передбачено архітектурою системи. Лікар може тільки оновити статус інформації.